Zásilka ARMADILLO MERINO u nás ...

Minulý týden dorazila zásilka nového spodního prádla ARMADILLO  MERINO. Máme skladem několik kusů od každého typu trička, ponožek a dalších výrobků z přírodního vlněného materiálu. Několik dní, které uplynuly od dodávky jsme využili pro testování "na vlastní kůži". Ponožky Lightweight Boots byly používány 3 dny cca 8 hodin/den v botách HiTec Magnum s Gore membránou. Dva dny s lehkou zátěží, jeden den při celodenním pochodu. Funkčnost ponožek byla kontrolována cca každé dvě hodiny. Ponožky skvěle odvádí vlhkost, nohy jsou i po 8 hodinách suché, ponožky ze svrchní strany vlhké a je patrný transport vodních par směrem od pokožky k vnější vrstvě ponožek.

 

 

Z triček jsme pro test vybrali typ COUGAR, lehký úplet s krátkým rukávem. Triko bylo testováno ve stejných podmínkách jako ponožky, cca 3 dny, jen s tím rozdílem, že bylo nošeno nepřetržitě. Stejně jako u ponožek se projevuje skvělá funkčnost transportu vlhkosti od těla. Ani po 3 dnech nošení nedošlo k projevům zápachu. Úplet je velmi příjemný, v žádném případě se nechová jako vlněné produkty starších generací, které nebyly vhodné na nošení na holém těle. Skvělá je konstrukce bezešvých průramků a ramen, kdy při použití batohu nedošlo k žádným otlakům nebo odřeninám.

V testech budeme nadále pokračovat, ale prádlo ARMADILLO MERINO nezůstává nic dlužno své skvělé pověsti, kvůli které si je vybírají příslušníci britské, australské a novozélandské armády, policisté a hasiči v mnoha dalších zemích.