CZK / EUR

CZ 4M MTB modulární opasek 2.0

Novinka 224
225 226 227
Cena: od 2 166 Kč  s DPH od 1 790 Kč  bez DPH
Množství: ks
Velikost sdružená
Barva
Dostupnost: -
Kód zboží: -

Popis produktu

Popis produktu

Popis

Modulární taktický opasek je určen jako doplněk osobní výstroje pro nesení některých prvků osobní výbavy a výzbroje. Zároveň slouží jako doplňková ochrana spodních partií těla uživatele díky vložné balistické části.

Opasek je složen z několika částí, kdy každá v systému opasku zajišťuje jinou funkci. Tyto části a funkce se potom navzájem kombinují dle potřeby uživatele.

Součásti opasku:

  1. Vnitřní opasek

Je tvořen popruhem šíře 40 mm s našitým velcro zipem – mechovou částí. Na jednom konci je opatřen částí velcro zipu – háčkovou částí pro sepnutí s druhým koncem. Spojením se střeleckým opaskem pomocí spojovacích segmentů udržuje střelecký opasek ve stabilní poloze na těle uživatele za jakéhokoli pohybu. Opasek umožňuje provlékání do běžných kalhotových poutek. Vnitřní opasek je možné nosit jako běžný opasek do kalhot.

  1. Spojovací segmenty

Spojovací segmenty jsou části popruhu šíře 40 mm o délce od 10 do 20 cm, pošité velcro zipem – háčkovou částí z obou stran. Segmenty se dají z opasku snadno sejmout, aby nedocházelo k jejich zachytávání za součásti oblečení.

  1. Střelecký opasek

Střelecký opasek je vyztužen PE pěnou a pošit jednotlivými poli s MOLLE nosnou vazbou, vždy 2 pole na výšku i šířku. Každé pole je našito k opasku pouze nahoře a dole a mezi opaskem a polem je vždy průchozí prostor. Na vnitřní straně je opasek pošit poli velcro zipu – mechovou částí pro spojení s vnitřním opaskem.

  1. Záchranný opasek

Záchranný opasek je vyroben z popruhu 40 mm s pevnostní nastavitelnou přezkou a odnosovým pevnostním uchem. Provléká se střeleckým opaskem a zajišťuje jeho zapnutí na těle uživatele. Lze jej variabilně provlékat pod nebo nad jednotlivými poli vazby MOLLE a využít jej pro zavěšení např. stehenního pouzdra pistole apod.

  1. Balistický opasek

Balistický opasek je širší o cca 2 cm než střelecký opasek a pomocí polí velcro zipu – háčkové části ho lze připevnit na vnitřní stranu střeleckého opasku. Do opasku se vkládá balistická vložka. V případě potřeby se vloží jako mezikus mezi vnitřní opasek a střelecký opasek pomocí polí velcro zipu.

  1. Nosné popruhy

Nosné popruhy se připevňují k okům střeleckého opasku a slouží k nesení hmotnosti celého Modulárního taktického opasku na ramenou.

Použití:

Vnitřní opasek je určen pro použití jako standardní opasek provlečený poutky u kalhot. Na vnitřní opasek se po jeho upnutí připevní spojovací segmenty, zpravidla na zadní část a na boky. Tím je vytvořena platforma,  na kterou se dále přichytí střelecký opasek nebo střelecký opasek s balistickým opaskem. Střelecký opasek se zapíná pomocí záchranného opasku, který je provlečen poli na střeleckém opasku. Pomocí poutek vpředu a vzadu se ke střeleckému opasku připevní nosné popruhy, které se dotahují podle výšky postavy uživatele a požadované polohy opasku. Spojením všech částí vzniká ochranný opasek, který chrání uživatele před účinky střel z palných zbraní a střepin výbušných zařízení. Dále se na něj mohou připevnit pouzdra a součásti výstroje. Záchranný opasek lze použít jako nouzový slaňovací, ne však záchranný! prostředek díky pevnostnímu oku vpředu. Vnitřní opasek udržuje celý systém na jednom místě a zabraňuje posouvání opasku po obvodu těla uživatele. Nosné popruhy nesou hmotnost celého systému a zabraňují posouvání opasku směrem dolů na postavě uživatele.

Parametry

Velikost: S, M, L, XL, XXL

Barva: černá, coyote, Multicam®, CZ vz. 95 

Download:
Katalogová karta CZ 4M MTB OPASEK

Nezapomenout koupit

Nezapomenout koupit

Balistická vložka do opasku MTB TN 560 IIIA

Cena: 3 086 Kč  s DPH 2 550 Kč  bez DPH
skladem
Koupit
Zobrazit