CZK / EUR

Pouštní boty VM MANCHESTER

103896
Cena: od 2 055 Kč  s DPH od 1 698 Kč  bez DPH
Množství: pár
Velikost obuvi
Dostupnost: -
Kód zboží: -
Záruka: 24 měsíců

Vyrábí: VM Footwear Logo_seda_VM
Popis produktu

Popis produktu

Popis

Pouštní bojové boty VM MANCHESTER jsou konstruovány v České republice a při jejich vývoji asistovali příslušníci Armády ČR a členové soukromných bezpečnostních organizací, působící na Blízkém Východě a v Africe. Poloholeňová obuv má ideální výšku pro dostatečnou ochranu kotníku a holeně, ale zároveň umožňuje volný pohyb kotníku a nevytváří nežádoucí tlak na lýtkové svaly.

Je vyrobena z broušeného hovězího veluru o síle 1,8 mm v kombinaci s nylonovou textílií, zajišťující ventilaci a odvod vlhkosti z boty. Boční panely z nylonu jsou umístěny ve střední části boty a jsou zpevněny pružnou příhradovou konstrukcí. Toto řešení zajišťuje vysokou odolnost a trvanlivost obuvi.

Boty jsou vybaveny krycím jazykem, kterým lze překrýt kličku tkaničky a zabránit tak jejímu rozvázání uprostřed akce. Zadní poutko je vyztužené a usnadňuje a zrychluje obouvání bot i při polorozvázaném stavu.

Podrážka z EVA/RUBBER pryže je lepená, antistatická s protiskluzovou úpravou. Desén podrážky byl zvolen tak, aby zajišťoval stabilní adhezi na jakémkoli povrchu.

Boty VM Manchester splňují normu ČSN EN ISO 20347:2012 jako ochranná pracovní pomůcka.

Parametry

svršek broušený hovězinový VELUR v tloušťce 1,7 - 1,9 mm
podšívka laminovaná prodyšná textilie MESH
vkládací stélka  lehčený polyuretan s vysokou absorpční schopností, antistatická
podešev  EVA/RUBBER - lepená konstrukce, protiskluzná*, antistatická
velikost  39 - 47
norma ČSN EN ISO 20347:2012
provedení O1 SRA** - bez kompozitní tužinky a kevlarové planžety

 

* Klasifikace protiskluzových vlastností podešve: SRA: vyhovuje testu na keramické podložce + voda s čisticím prostředkem - SRB: vyhovuje testu na ocelové podložce + glycerin - SRC: vyhovuje testu SRA i SRB

** SRA - odolnost proti uklouznutí na keramické podlahové dlaždici s SLS /vodní roztok/