CZK / EUR

Zásahové boty VM BLACKBURN

103895
Cena: od 2 285 Kč  s DPH od 1 888 Kč  bez DPH
Množství: pár
Velikost obuvi
Dostupnost: -
Kód zboží: -
Záruka: 24 měsíců

Vyrábí: VM Footwear Logo_seda_VM
Popis produktu

Popis produktu

Popis

Taktické zásahové boty VM Blackburn jsou konstruovány v České republice a při jejich vývoji asistovali příslušníci zásahových jednotek PČR a Armády ČR. Poloholeňová obuv má ideální výšku pro dostatečnou ochranu kotníku a holeně, ale zároveň umožňuje volný pohyb kotníku a nevytváří nežádoucí tlak na lýtkové svaly.

Je vyrobena z měkčené hovězí usně o síle 2 mm v kombinaci s nylonovou textílií, zajišťující ventilaci a odvod vlhkosti. Boční panely z nylonu jsou umístěny ve střední části boty a jsou zpevněny pružnou příhradovou konstrukcí. Toto řešení zajišťuje vysokou odolnost a trvanlivost obuvi. Voděodolnost je vyřešena termoizolační paropropustnou membránou FREE-TEX® s vynikajími hodnotami paropropustnosti.

Boty jsou vybaveny krycím jazykem, kterým lze překrýt kličku tkaničky a zabránit tak jejímu rozvázání uprostřed akce. Zadní poutko je vyztužené a usnadňuje a zrychluje obouvání bot i při polorozvázaném stavu.

Podrážka z EVA/RUBBER pryže je lepená, antistatická s protiskluzovou úpravou. Desén podrážky byl zvolen tak, aby zajišťoval stabilní adhezi na jakémkoli povrchu.

Boty VM BLACKBURN splňují normu ČSN EN ISO 20347:2012 jako ochranná pracovní pomůcka.

 

Parametry

svršek měkčená lícová hovězinová useň v tloušťce 1,9 - 2,1 mm
podšívka voděodolná podšívka FREE-TEX®*
vkládací stélka  lehčený polyuretan s vysokou absorpční schopností, antistatická
podešev  EVA/RUBBER - lepená konstrukce, protiskluzná**, antistatická
velikost  36 - 48
norma ČSN EN ISO 20347:2012
provedení O2 CI SRA - bez kompozitní tužinky a kevlarové planžety, hydrofobní, voděodolná podšívka FREE-TEX®

 

*

logo_free-tex

Voděodolná podšívka FREE-TEX®, jako sandwich 3 speciálních paropropustných vrstev a jedné voděodolné vrstvy, spolu s mezidpodšívkou a usňovým svrškem obuvi tvoří dokonalé řešení optimálního klima uvnitř obuvi. Zajišťuje tepelnou izolaci, paropropustnost a voděodolnost.

Parametry FREE-TEX®

  • propustnost pro vodní páru: > 3,94 mg/cm2h
  • koeficient vodní páry: > 54,87 mg/cm2
  • odolnost proti průniku vody: > 49 000 Pa
  • výška vodního sloupce: > 5 000 mm

 

** Klasifikace protiskluzových vlastností podešve: SRA: vyhovuje testu na keramické podložce + voda s čisticím prostředkem - SRB: vyhovuje testu na ocelové podložce + glycerin - SRC: vyhovuje testu SRA i SRB